Втор по ред фестивал „Охрид колинг 2017“

Охрид подготвен за вториот по ред фестивал „Охрид колинг“.

На 1 и 2 август, на „Билјанини извори“ ќе се одржи „Охрид колинг 2017“ (Ohrid Calling 2017). Ќе настапат светски понзатите диџеи Афроџек и Хардвел и нивните специјални гости Равитез, Данте Клај и Кил д буз.  На 4 август  е предвиден концерт на легендарните Бело Дугме. 

На првиот фестивалски ден на кој како главна ѕвезда ќе настапи популарниот AFROJACK, шоуто ќе го отвори младиот и талентиран диџеј RAVITEZ. DJ RAVITEZ е млад диџеј од Холандија, чија кариера започнува пред 7 години.  велат од „Авалон.

– Нааша желба е  оваа манифестација да прерасне во традиција. Во иднина планираме да имаме дисперзирани настани  не само околу 2 август веќе преговараме со Авалон. И охриѓани и сите гости кои престојуваат во Охрид во овој период сигурен сум дека ќе уживаат на сите три фествалски вечери, изјави Ѓоко Апостолов раководител на Секторот за туризам. 

Social profiles