ВИДЕО: Промоција на најновата песна на Четкар

Џез-музичарот Владимир Четкар ја претстави својата најнова песна „Travel The World“, чиј комплетен автор е самиот.

Песната е снимена во студија во Њујорк и во Њу Џерси со оркестар во живо, но видеото во родниот  Охрид.

 Песната Travel The World е најава за новиот албум, а Владимир е во преговори со неколку големи светски музички куќи кои ќе го издадат на музичкиот пазар.

На 22 Октомври, Недела, Четкар организира бесплатен попладневен концерт и промоција на најновото музичко видео во ресторан Билјанини Извори – поддржано од AD Grozd – Strumica.

Резервации на +389 78 278 501
Почеток на концертот во 14:00 часот.

 

Social profiles