Денес се осветува црквата „ Воскресение Лазарево“

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека  денес 21. октомври 2017 година (сабота), ќе се осветува црквата „ Воскресение Лазарево“ на градски гробишта – Охрид, со почеток во 08:30 часот.

По осветувањето ќе се служи света архиерејска литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско – кичевски и администратор Австралиско – сиднејски г.Тимотеј.

Social profiles