Стружанец уапсен на скопскиот аеродром

28 годишен стружанец синоќа е уапсен при пасошка контрола на скопскиот аеродром.

Според полициското соопштение, настанот се случил синоќа во 23.15 часот на Граничен премин аеродром „Александар Велики“ Скопје при пасошка контрола било констатирано дека лицето И.Л. (28) од Струга се наоѓа на стоп листата со мерка „А” (апси). Лицето било приведено и со потврда за предавање на лице било предадено на полициски службеници од полициско одделение Петровец за понатамошна постапка. 

Social profiles