Исчезнал 38 годишен охриѓанец

Исчезна 38 годишен охриѓанец.

На 21.09.2022 година во 20 часот, Д.М.(69) од Охрид во надлежната полициска станица пријави дека од семејниот дом во Охрид, се оддалечил неговиот син В.М.(38). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Social profiles