Стружанец тепал охриѓанец на ,,Туристичка”

Стружанец со две лица тепал охриѓанец на ,, Туристичкиа”.

На 16.01.2023 година во 15.20 часот во СВР Охрид е пријавено дека на булеварот „Туристичка“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен од  Б.Х. од Струга заедно со уште две лица, врз М.А.(42) од Охрид. По целосно документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles