Полицијата казни пет возачи под дејство на алкохол

Синоќа казнети 5 возачи под дејство на алкохол. На 21/22.01.2023 година од 21 до 03 часот, при преземни сообраќајни контроли на подрачјето на Охрид и Струга, полициските службеници затекнале 05...

Пронајдено безживотното тело на исчезнатиот охриѓанец

Пронајдено безживотното тело на исчезнатиот Фадил Брао од Охрид, по кој полицијата трагаше четири денови. Телото на починатиот било пронајдено во неговиот автомобил кај село Расино, во правец Охрид Ресен....

СВР Охрид со демант на обвинувањата на протестите во Бугарија

На протестите во Бугарија денес, во знак на поддршка на прететпаниот секретар на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ , испратени се низа обвинувања на адреса на македонската полиција и СВР...

Седумнаесетгодишник ја нападнал сопствената мајка

Семејното насилство секојдненво присутно во полицискиот билтен. Вчера малолетник на нападнал сопствената мајка. На 20.01.2023 година во 08,10 часот, во СВР Охрид пријавенo е дека седумнаесетгодишно момче од Охрид, во...

Истепаниот секретар на бугарскиот клуб, во декември бил фатен со кокаин

Синоќешната тепачка во угостителски објект во Охрид, во која тројца напаѓачи му ја скршиле вилицата на Х.П. , секретар на бугарскиот клуб „Борис Трети“, а за која бугарското МНР кажа...

Полицијата се уште трага по исчезнатиот охриѓанец Фадил Брао

Охридската полиција се уште трага по изгубениот охриѓанец. Фадил Брао од Охрид, исчезна на 17 јануари во 19 часот вечерта. Излегол со неговиот автомобил голф 5 со регистарски таблици OH...

Приведени напаѓачите на секретарот на бугарскиот клуб во Охрид

Полицијата ги приведе напаѓачите на секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис трети“ во Охрид. Полициски службеници од СВР Охрид денеска (20.01.2023) по преземени мерки и активности во координација со ОЈО...
Social profiles