Не е вистина дека Русија веќе ги срушила авионите што ѝ ги дониравме на Украина

Официјалните информации говорат дека четирите авиони воопшто не се пуштени во употреба од страна на Украинската војска. Тврдењето дека два од нив се веќе срушени е без никаков доказ или...

Новинари, уредници и сниматели од МРТВ на обука за подигнување на стандардите во работењето

Над 30 новинари, уредници и сниматели од јавниот сервис, МТВ 1, МТВ2 и Македонското радио викендов учествуваа на три дневна обука во Охрид за подигнување на стандардите во известувањето и...

Охриѓанец ја истепал сопругата на плоштад

Охриѓанец ја истепал сопругата на плоштад. На 24.09.2022 година во 21.30 часот во СВР Охрид, пријавено е дека, на плоштадот „Св.Климент Охридски“, Ј.Д. од Охрид физички ја нападнал неговата сопруга....
Social profiles